Pro všechny, kteří se rozhodli začít s výukou hry na piano, je dobrou volbou začít hrát na elektronickém. Které je oproti klasickému svými rozměry vhodné i do menších prostor. Digitální piana je naprosto naprosto věrně napodobují. Pro pokročilejší žáky jsou vhodné Keyboardy, které disponují větším množstvím funkcí. Nejen zvuků, ale i doprovodných stop. Stage piana jsou ideálním hudebním nástrojem, který lze lehce převážet na veřejná vystoupení. Či na vlastní koncerty. Na kterých je v pozdějších dobách nepostradatelný Syntezátor. Který má možnosti vskutku neomezené.
Liší se jenom tím, jakým způsobem je tón vytvářen. Jestli digitálním, nebo analogovým. Rovněž strunné nástroje kytary je možné pořizovat jak v klasické, tak v elektrické či akustické podobě. Kytara je univerzálním hudebním nástrojem, kterým lze doprovodit zpěv u táboráku, tak na něm zahrát na beatovém koncertu. Při kterém je nutná výbava kytarovým zesilovačem a reproboxem. Baskytary, které udávají rytmus všem nástrojům ve skupině, lze využít i jako sólový nástroj. Širší možnosti nabízejí baskytary oproti pražcovým ty bezpražcové. Nezbytný doplněk pro dokonalou hru je připojení basového komba.
Klasické bicí soupravy, které jsou rovněž náročné na prostor, ve kterém se rozestaví, lze nahradit pro začínající bubeníky elektronickými. Které sice nevytvářejí zvuk úhozem paličky rozezvučením blány bubnu, ale pomocí elektronických obvodů. Vzhledem k hluku, který bubny při cvičení vyluzují, mají elektronické jednu velkou výhodu. Lze je připojit ke sluchátkům a okolí si ani nevšimne, že cvičíte. Pro dokonalý požitek hudby je potřeba se vybavit zvukovou technikou. Nejen nástrojovými a zpěvovými mikrofony, tak studiovými monitory, které při nahrávání produkují nezkreslený zvuk. V případě koncertu ve větších halách, ale i ve zkušebně jsou zapotřebí reproboxy, kterými se prostor kvalitně ozvučí. Maxipulty poslouží k záznamu jednotlivých zvukových stop. I ten nejjednodušší model svoji výbavou obslouží hudební nástroje celé kapely.