Chcete-li shodit nějaké to kilo sádla, můžete to udělat nejen díky zlepšenému jídelníčku, ale rovněž i za pomocí cvičení. Chce to dobrou motivaci.
Skákání je zdravé
Obézních jedinců je v naší společnosti více než dost, což není údaj, který by byl na kdovíjak velké chlubení, spíše naopak. Důvodů, proč tomu tak je a v jiných státech je to jinak, je samozřejmě více. Jednak jsme milovníci piva, což není ten nejdietnější nápoj na světě, jednak si rádi dopřáváme tučné i sladké pokrmy. To ještě v minulých dekádách nebyl zas takový problém. Zvýšený počet tlouštíků začal až ve chvíli, kdy se valná část společnosti ze hřišť a sportovišť přesunula na gauče, respektive k počítačům.
Nedostatek pohybu je velkou nepříjemností nejen u dospělých, ale hlavně u dětí. Ty dnes už prakticky vůbec nesportují. Kdysi měli alespoň ve škole dvě hodiny tělesné výchovy týdně, dnes je to s bídou jen jedna. Chcete-li, aby se z vašeho potomka nestal pomalu ale jistě otylý Otesánek, měli byste ho vést více ke sportovním aktivitám. Pokud ho aktivitu typu fotbal nebo hokej nebaví, možná ho nalákáte na trampolínu 305 cm.
Skákání je nejen zdraví prospěšné, ale může i dobře zabavit. Nejedná se ale o žádnou procházku růžovou zahradou. Po pěti minutách intenzivního cvičení se člověk může pořádně zapotit, zvláště pokud nemá žádnou nebo jen malou fyzickou kondici. Dobré ale je, že se jedná o komplexní cvičení, které dokáže nejen zvýšit objem plic, ale zároveň se pozitivním způsobem podepsat i na svalstvu nejen dolních končetin, ale třeba i středu těla, na který se často zapomíná i u profesionálních cvičenců.
Stejně jako při každé jiné sportovní aktivitě, je potřeba si i během skákání na trampolíně dávat pozor. To samozřejmě platí dvojnásob u dětí. I z toho důvodu byste v tomto případě neměli příliš šetřit a koupit rovnou model, který je vybaven všemi myslitelnými bezpečnostními prvky. Hlavní je samozřejmě ochranná síť, která se natahuje po celém obvodu konstrukce a chybět by neměly ani kryty na pružiny.